Kontakt

kontakt

Kontaktinfo på centre, grupper og udvalg m.m.:

 

 

 

 

 

Centre og grupper

Buddhistisk Center København Svanemøllevej 56 · 2100 København Ø Tlf.: 39 29 27 11

kbh@buddha.dk

www.kbh.buddha.dk

 

Buddhistisk Center Lolland Korterupvej 21 · 4920 Søllested Tlf.: 54 61 60 97

lolland@buddha.dk www.buddha-lolland.dk

 

Buddhistisk Center Odense Jagtvej 41, 2. sal · 5000 Odense C Tlf.: 66 15 37 25 / 61 26 89 90

odense@buddha.dk www.buddha-odense.dk

 

Buddhistisk Gruppe Aarhus Peder Skrams Gade 52 b, kælderen, Trøjborg, 8200 Aarhus N Tlf.: 28 86 97 23 / 23 38 21 65

aarhus@buddha.dk www.buddha-aarhus.dk

 

Buddhistisk Gruppe Aalborg Olfert Fischersgade 8 · 9000 Aalborg Tlf.: 98 57 35 21 / 20 92 35 21

aalborg@buddha.dk www.buddha-aalborg.dk

 

Buddhistisk Gruppe Silkeborg Nyvangen 30 · 8600 Silkeborg Tlf.: 87 24 71 79 / 40 68 25 43

silkeborg@buddha.dk www.buddha-silkeborg.dk

 

Buddhistisk Gruppe Esbjerg Darumvej 43, kælderen · 6700 Esbjerg Tlf.: 61695891 (Morten)

buddha.esbjerg@gmail.com

www.esbjerg-buddha.dk

 

Buddhistisk Gruppe Vejle Langelinje 10B · 7100 Vejle Tlf.: 30114789

vejle@buddha.dk

www.vejle.buddha.dk

 

Buddhistisk Gruppe Struer Torvegade 15, 7600 · Struer

Tlf: 20 98 85 02 (Klaus)

buddha.struer@gmail.com

OBS. Endnu ingen hjemmeside.

 

Buddhistisk Gruppe Holbæk Fasanvej 10 · 4300 Holbæk Tlf. 20 13 76 05 (Helle)

holbaek@buddha.dk www.buddha-holbaek.dk

 

Buddhistisk Gruppe Sønderborg Holger Drachmanns Gade 2, 2 · 6400 Sønderborg Tlf. 21 44 42 37 / 20 32 33 13

buddha.soenderborg@gmail.com

OBS. Endnu ingen hjemmeside.

http://www.facebook.com/buddha.sonderborg

Karma Kadjy Skolens udvalg (Kbh.):

 

 

Bestyrelsen: bestyrelse@buddha.dk

 

Ejendomsudvalg: ejendomsudvalg@buddha.dk

 

Økonomiudvalg: oekonomi@buddha.dk

 

Shop og bibliotek: sungraph@buddha.dk

 

It-udvalg: itudvalg@buddha.dk

 

Sanghaudvalg: sanghaudvalg@buddha.dk

 

Infoudvalg: infoudvalg@buddha.dk

 

Programudvalg: programudvalg@buddha.dk

 

 

 

Andre kontaktinformationer:

Forlaget Sungraph:
Sungraph@buddha.dk

Medlemskab:
medlem@buddha.dk

Bryllup:
bryllup@buddha.dk

Bidrag:
bidrag.buddha.dk

Presse:
presse@buddha.dk

Tlf: 25 85 27 00 (Peter)

 

Karma Kadjy Skolen:

Svanemøllevej 56 · 2100 København Ø

Tlf.: 39 29 27 11

CVR Nr.: 11681190